Česká liga v Benátkách

O víkendu 11. – 12. 5. 2019 se jely další závody seriálu České ligy BMX. V sobotu se také závodilo i titul Mistra Středočeského kraje. Krátký report ze závodu si můžete přečíst níže. Jsou také ke stažení kompletní výsledky z víkendu.

Předpověď počasí tentokrát závodům v Benátkách nad Jizerou moc nepřála a tak se ani neočekávala velká účast jezdců. Nicméně již v pátek po polední se začal přilehlý kemp plnit a závodníci začali trénovat na trati již okolo třetí hodiny. Celé odpoledne svítilo sluníčko a tak byla trať až do večera plně využita.

              Sobotní ráno vypadalo, co se počasí týče, velice přívětivě a tréninky se rozeběhly dle časového harmonogramu. Do závodu bylo přihlášeno úctyhodných 212 jezdců. Bohužel během prvních dvou jízd došlo z důvodu chybně nastaveného softwaru k hodinovému zdržení, za což se všem přítomným omlouváme. Závody tedy startovaly znovu v 11:30. V průběhu dne se počasí zhoršovalo a jezdci museli jet za občasného deště. Dále už nedošlo k žádnému zdržení a vše probíhalo dle propozic. Závody skončily okolo 16 hodiny a jezdci se vyhýbaly i závažné pády a větší úrazy. Ihned po vyhlášení jezdci opět využili trať a trénovali až do večerních hodin.

              Nedělní ráno bylo citelně chladnější a studené počasí stupňoval také silný vítr. Start závodu tentokrát nezdržely žádné technické problémy a 162 přihlášených jezdců závod odjelo během tří hodin. Vyhlášení probíhalo po jedné hodině odpolední.

Buďte první, kdo článek okomentuje

Vložte komentář

Your email address will not be published.


*