ROAD TO TOKIO, STRABAG ČP C1 Pardubice

V pátek, 17.5.2019, se v průběhu celého odpoledne sjížděla celá bikrosová komunita do Pardubic, kde se o víkendu 18. – 19. 5. 2019 konaly závody olympijské kvalifikace „Road to Tokio“. Tento olympijský kvalifikační závod byl také součástí seriálu STRABAG Českého poháru 2019.

Pardubičtí pořadatelé nenechali nic náhodě a připravili dráhu i zázemí na výbornou. Pro jezdce nechybělo místo v týmových stanech, diváci měli zase připravené tribuny podél celé tratě. „Třešničkou na dortu“ byla velkoformátová obrazovka, kde byly ihned po jízdě vidět výsledky. Z obou dní vysílala Česká televize také 15-ti minutové sestřihy.

Po oba dva víkendové závody byla obrovská účast jak českých, tak zahraničních jezdců. V sobotu se na start postavilo 352 a v neděli cca 310 jezdců. Zahraniční jezdci byli vidět napříč startovním polem, avšak největší zastoupení měli v juniorských a elitních kategoriích. Důležité však je, že i v takovéto konkurenci se čeští závodníci neztratili. Po oba dva dny kraloval kategorii ELITE Men český jezdec Bikrosclubu Řepy Dominik Topinka. V elitní kategorii žen měla ČR pardubickou Anetu Hladíkovou, která si odskočila na kolo po mateřské dovolené a předvedla skvělý výkon, kdy v sobotu vybojovala 3. a v neděli 2. místo.

Také v juniorských kategoriích se čeští jezdci neztratili. Perfektní výkon podala Michaela Hájková, která v žádné jízdě v průběhu víkendu neměla přemožitelku a právem potvrdila roli favoritky a po oba dva dny vystoupila na nejvyšší stupínek při vyhlašování vítězů. Mezi juniory se představili ve výborné formě Lukáš Mentlík a David Pagáč. V obou závodech postoupili do finálových jízd. V sobotu Lukáš Mentlík vybojoval 5. místo a David Pagáč bohužel po pádu dojel na místě osmém. V neděli pak mladší v kategorii, David Pagáč, dojel na místě sedmém a tentokrát se smůla nevyhnula Lukášovi Mentlíkovi, který ve finále spadl a z toho důvodu pro něj zůstalo až osmé místo.

Každopádně velké díky patří všem jezdcům i pořadatelům, kteří připravili pro diváky velkou podívanou a závody evropských parametrů!

Foto: Robert Kralčiak

Buďte první, kdo článek okomentuje

Vložte komentář

Your email address will not be published.


*