Výsledky 6.-7. ML Vyškov

O víkendu se odjely další závody Moravské ligy ve Vyškově. Zde si můžete přečíst report pořadatele ze závodu a podívat se na výsledky jednotlivých dní a průběžných výsledků seriálu ML 2019.

Přívalový déšť v noci ze čtvrtka na pátek vyplavil okolní vesnice a dal zabrat trati a hlavně pořadatelům. Místo plánovaného drobného doladění trati musela být dráha uzavřena, odpolední trénink zrušen a celý pátek jsme napravovali škody způsobené nočním deštěm. Což se podařilo.

O víkendu už bylo počasí milosrdné. Téměř bikrosově ideální. A přilákalo v sobotu 211 a v neděli 191 riderů, přes 40 ze zahraničí (SK,PL,HUN). Zrušení závodů v Nižboru umožnilo účast jezdců z Čech, kteří by jinak zvolili závody domácí ligy. Konkurence tedy vynikající ve všech kategoriích. Nečekaně vysoký počet zahraničních jezdců a příchozích a nutnost aktivovat jejich čipy v sobotu sice způsobil hodinový odklad startu, nicméně průběh závodu byl pak plynulý a rychlý. Vážnější zranění jedno – smolař roku Matěj Fabisz předvedl v sobotu dva ostré pády a pobyt v nemocnici ho neminul.

Stejně tak v neděli, registrace byla už bez problémů, vše na čas a za slunečného počasí krásné souboje na dráze. Úspěšní závodníci si odnesli pohár ve tvaru bikrosových řídítek s hrazdou, stejně jako loni.

Za pořadatele bych chtěl poděkovat jezdcům, divákům, rozhodčím, komentátorovi, cateringu, lékařské službě a chtěl bych hodně vyzdvihnout perfektní chování a ukázněnost účastníků kempujících za viaduktem, kteří po sobě celou plochu kempu vzorně uklidili a odpadky v pytlech shromáždili na určené místo. To nám velmi pomůže v jednání s městem při pořádání dalších akcí. Děkujeme. Za Bike Team Vyškov Pavel Otevřel

Buďte první, kdo článek okomentuje

Vložte komentář

Your email address will not be published.


*