Mistrovství ČR BMX 2020, výsledky

Druhý zářiový víkend byl očekávaným pro všechny příznivce BMX. Konalo se Mistrovství ČR v areálu v Benátkách nad Jizerou.

Jezdci se začali sjíždět s předstihem již od čtvrtečního rána. V pátek, 11. 9. 2020, byl bikrosový areál plný všech bikrosových nadšenců.

Benátečtí pořadatelé nenechali nic náhodě a připravili dráhu i zázemí na výbornou. Pro jezdce nechybělo místo v týmových stanech, diváci měli dostatek místa na fandění okolo dráhy. V letošním roce poprvé jely kategorie JUNIOR a ELITE z osmimetrového startovního pahorku, který byl v Benátkách nad Jizerou vybudován v loňském roce z finančních prostředků Města Benátky nad Jizerou, Středočeského kraje a ŠKODA AUTO Nadačního fondu. Tento nový startovní pahorek výrazně přispěl ke kvalitě přípravy všech elitních kategorií a v benáteckém areálu se po celou sezonu pilně připravovali nejen čeští jezdci.

Celý víkend bylo nádherné počasí a v sobotu se po slavnostním zahájení okamžitě začalo závodit. Na start se postavilo přes 400 jezdců, kteří se s velkým nasazením pustili do bojů o mistrovské tituly, které se rozdávaly ve 22 kategoriích.

V juniorské kategorii dívek perfektní výkon podala Michaela Hájková a po právu také zvítězila. Elite women potom bez zaváhání vyhrála Eliška Bartůňková.

Kategorie mužů byla početně více obsazena a souboj o titul byl velice vyrovnaný. V elitní kategorii se ve finálové jízdě však nejvíce dařilo Mikulášovi Nevrklovi, který od první zatáčky držel vítězství pevně ve svých rukách. Druhé místo obsadil dosud úřadující mistr ČR z loňského roku Dominik Topinka. Pódium třetím místem doplnil Lukáš Mentlík. Juniorskou kategorii vyhrál Matěj Fabisz, druhé místo obsadil, po velice smolné finálové jízdě, Matěj Linhart a třetí místo patřilo Adamovi Moravcovi.

V neděli se bojovalo o tituly týmové. Nejlepším týmem M ČR BMX se stal BMX & 4X team Olympus, druhé místo patřilo domácím SC BMX Benátky nad Jizerou a třetí byl tým Bike teamu Vyškov.

Každopádně velké díky patří nejen jezdcům, ale také divákům i komentátorům, kteří po celý víkend pro jezdce vytvořili „top“ atmosféru.

Buďte první, kdo článek okomentuje

Vložte komentář

Your email address will not be published.


*